Témata poradny
- Bydlení
- Finanční a rozpočtová problematika
- Insolvenční řízení a oddlužení
- Majetkoprávní vztahy a náhrada škody
- Občanské soudní řízení, vč. exekucí
- Ochrana spotřebitele
- Pojištění důchodové, nemocenské, zdravotní
- Pracovněprávní vztahy
- Právní systém EU
- Rodinné a partnerské vztahy
- Sociální dávky (dávky státní sociální podpory, dávky sociální péče)
- Sociální pomoc (služby sociální pomoci)
- Trestní právo apod.
- Veřejná správa
- Zadlužení
Hlavní pracovní poměr
Otázka
Dobrý den, pracuji na ZŠ jako učitelka. Můj pracovní poměr je uzavřen na dobu neurčitou. V současné době jsem na MD. Chtěla jsem se zeptat zda mohu nastoupit do jiného zaměstnání také na HPP a přitom nedat výpověď ze stávajícího HPP. Jedná se pouze o přivýdělek k MD. Také netuším zda je možné si na MD přivydělávat v HPP. Za Vaši brzkou odpověď předem velmi děkuji. Jindřiška Malá
Odpověď
Dobrý den,
pokud jste schopna po dobu své výdělečné činnosti zajistit pro dítě řádnou osobní péči jiné zletilé osoby, nic Vám nebrání, abyste rodičovský příspěvek pobírala souběžně s výkonem výdělečné činnosti, ať již by šlo o návrat do stávajícího zaměstnání nebo o nově uzavřený pracovní poměr s jiným zaměstnavatelem. Žádné zvláštní omezení ohledně počtu hodin zde není, je zcela na Vás, co dokážete s péčí o dítě zkloubit.
Samostatnou věcí ovšem je, že zaměstnanec za trvání pracovního poměru zaměstnanec nesmí bez předchozího souhlasu zaměstnavatele vykonávat činnost, která by byla shodná s předmětem činnosti zaměstnavatele. Toto omezení však dodávám spíše pro úplnost, jelikož z tohoto pravidla existují výjimky, které se mimo jiné vztahují na pedagogickou činnost.
V případě potřeby svůj dotaz doplňte nebo upřesněte.
Za Občanskou poradnu Jižní Město Ondřej Načeradský.